Повернутися до звичайного режиму

Увага батьків та учнів школи!

До уваги учнів 11-х класів і їх батьків!

/Files/images/145/zno-2018-2019.jpg

Міністерство освіти і науки визначило, що зовнішнє незалежне оцінювання у 2019 році відбуватиметься з 20 травня до 12 липня.Про це йдеться в наказі №931 від 22 серпня, повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Календар ЗНО-2019

 • 05.02 – 18.03.2019

Реєстрація на ЗНО на сайті testportal.gov.ua

 • 05.02 - 25.03.2019

Внесення змін до реєстраційних даних (перереєстрація)

 • До 30.04.2019

Розміщення запрошень-перепусток на інформаційних сторінках учасників (роздруковуються самостійно)

 • 21.05 - 13.06.2019

Проведення основної сесії ЗНО

 • До 25.06.2019

Розміщення результатів ЗНО на інформаційних сторінках учасників

Кожен учасник зможе скласти тести щонайбільше з чотирьох предметів.

Що зараховується як результат ДПА?

ЗНО = ДПА

Три предмети

 1. Українська мова і література (українська мова)
 2. Математика або історія України (період ХХ – ХХІ століття)
 3. Один навчальний предмет за вибором випускника з переліку:

історія України, математика, англійська (іспанська, німецька, французька) мова, біологія, географія, фізика, хімія

Випускники шкіл обов’язково складатимуть ЗНО з трьох предметів, результати якого зарахують як держану підсумкову атестацію. А саме з таких предметів:

Математика 21 травня

Українська мова та література 23 травня

Англійська мова 28 травня

Фізика 30 травня

Історія України 04 червня

Біологія 06 червня

Географія 11 червня

Хімія 13 червня

4 предмети ЗНО – max

Окрім того, ЗНО з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) складатимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Для реєстрації на ЗНО - 2019 випускникам треба:

1. Визначитися із переліком предметів ЗНО, необхідних для вступу (Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році).

2. Підготувати документи:

- копію документа, що посвідчує особу (паспорт);

- дві однакові фотокартки розміром 3х4 із зображенням, що відповідає досягнутому віку.

Пробне ЗНО-2019

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Особи, які зареєструються для участі у пробному тестуванні, матимуть можливість:

 • ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року;
 • пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
 • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
 • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
 • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
 • навчитися ефективно розподіляти час;
 • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться коштом фізичних і юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника буде оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Дати проведення пробного ЗНО-2019

16 березня 2019 року

 • Українська мова і література

23 березня 2019 року

 • Математика
 • Історія України
 • Біологія
 • Географія
 • Російська мова
 • Фізика
 • Хімія
 • Англійська мова
 • Пробне ЗНО проводиться в округах основного тестування. Учасник самостійно може обирати округ пробного ЗНО під час реєстрації.
 • *Пробне ЗНО з іноземних мов буде проведено в окремих округах

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватимез 8 до 31 січня2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти - сайті ХРЦОЯО - (http://zno-harkiv.org.ua) – розділ «Пробне ЗНО» - «Реєстрація»).

Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти

Режим роботи школи:

Розклад дзвоників на уроки:
1 клас
1 урок – 8.30 – 9.05
2 урок - 9.25 – 10.00
3 урок - 10.20 –10.55
4 урок - 11.10 – 11.45
2, 3, 4 класи
1 урок - 8.30 – 9.10
2 урок - 9.20 – 10.00
3 урок – 10.20 – 11.00
4 урок - 11.20 – 12.00
5 урок – 12.15 – 12.55
5-11 класи
1 урок - 8.30 – 9.15
2 урок - 9.25 – 10.10
3 урок – 10.30 – 11.15
4 урок - 11.35 – 12.20
5 урок - 12.30 - 13.15
6 урок - 13.25 – 14.10
7 урок - 14.20 – 15.05

Встановлено перед початком кожного уроку за 2 хв. попередній дзвінок.Після попереднього дзвінка учні та вчителі готуються до уроку. Класні керівники та вчителі під час перерв чергують на поверхах і забезпечують дисципліну учнів, а також несуть відповідальність за поведінку дітей на всіх перервах, за збереження їх життя та здоров'я.

Визначено час сніданків дітей:
початкова школа - після 2-го уроку;
старша школа - після 3-го уроку та 4-го уроку;
початкова школа (харчування молоком) – після 3-го уроку.

Шановні батьки та учні школи!

Пам`ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій

У зв'язку з загрозою можливого спалаху захворювань на гострі респіраторні інфекції (ГРІ) нагадуємо:

ГРІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Профілактика захворювань.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають
наступні методи профілактики:
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
- загартовування та часте провітрювання приміщень;
- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:
- часто мити руки з милом, особливо після відвідування туалету;
- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;
- широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.
На що необхідно звернути увагу
Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. В осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.
Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.
Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.
Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.
Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

ГРИП Основи профілактики

Грип – гостре вірусне захворювання, що передається через повітря й уражає дихальні шляхи. Здебільшого від зараження до прояву симптомів минає 1-2 доби, а інколи – й кілька годин. Вірус, що потрапив у слизову оболонку носоглотки, швидко розмножується, паразитуючи на здорових клітинах.

Ознаки захворювання

Швидке підвищення температури, ломота, слабкість, пітливість, сильний головний біль у ділянці лоба і скронь, біль у суглобах та кистях, нудота, зникнення апетиту, запаморочення, порушення свідомості й судоми – це ознаки інтоксикації організму, який ніби отруюється вірусом грипу. Дещо пізніше з'являється сухий кашель, біль за грудиною, охриплість голосу. Без ускладнень грип триває близько: 7 днів – з інкубаційним періодом та лікуванням.
На грип найчастіше хворіють діти та люди похилого віку, люди зі слабким імунітетом, у крові яких відсутні протигрипозні антитіла. Імунітет, набутий унаслідок перенесеної хвороби, тримається 1-2 роки, але лише до того вірусу, який викликав захворювання.

Можливі ускладнення грипу

Це, насамперед, бронхіт, пневмонія, плеврит, синусит, арахноїдит, загострення хронічних захворювань. Найтяжчими з них є токсичний набряк легенів та мозку, гостра серцево-судинна недостатність, енцефаліт та менінгоенцефаліт, неврит тощо. Найбільш вразливі до ускладнень – це особи, що страждають на хронічні захворювання або в минулому перенесли черепно-мозкові травми, а також ті, хто зловживає спиртним.

Попередження захворювання на грип

Найефективнішим методом запобігання грипу в усьому світі вважається вакцинація. З цією метою можна скористатись Інфлуваком, Ваксигрипом або Флюариксом, котрі є в наших аптеках.
Щеплення здійснюються у спеціально обладнаних кабінетах поліклінік і лікарень: дорослим і підліткам – у дельтоподібний м'яз; дітям – під лопатку. Захисні антитіла в організмі дорослої людини утворюються через 2 тижні, у дітей – через три. Напружений імунітет, набутий завдяки вакцині, зберігається впродовж півроку.
Вакцинуватись бажано щороку, особливо людям із групи ризику: тим, кому за 65; особам із хронічними захворюваннями (серцево-судинної системи, легенів, печінки, нирок, з анемією, бронхіальною астмою, цукровим діабетом) та зниженою імунною захищеністю – (ВІЛ-інфіковані).


Пам'ятайте: вакцинація протипоказана людям у період загострення хронічних захворювань та тим, хто має алергію на курячий білок!

Профілактичні заходи в передепідемічний період

З противірусних хіміопрепаратів найбільш доступним є Ремантадин, проте вживати його можна тільки за рекомендацією лікаря. Хорошим бар'єром для вірусів грипу є змазування слизової оболонки носа оксоліновою маззю, закапування в ніс соку алоє.
Серед заходів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ, спрямованих на підвищення захисних сил організму, важливе місце мають різні загартовуючі процедури, вживання природних фітонцидів – цибулі, часнику, хрону, повноцінне харчування, особливо споживання продуктів, багатих на вітамін С, ін. З адаптогенів рослинного походження бажано застосовувати екстракт елеутерококу або настоянку аралії. Перший використовується у вигляді 25-30 денних курсів: дорослим по 20-40 крапель на прийом 2-3 рази на день, дітям по 1-2 краплі на рік життя два рази на день. З цією метою можна використовувати настоянки ехінацеї, женьшеню, родіоли рожевої, лимонника китайського (протипоказаний при схильності до підвищення тиску).

При грипі не можна:

– збивати температуру тіла нижче 38оС, бо при температурі вище 37°С в організмі утворюється власний противірусний білок – інтерферон. Жарознижувальні засоби давати тільки при температурі 38оС і вище (особливо малим дітям, щоб запобігти розвитку судом);
– при температурі нижче 38оС застосовувати засоби швидкої допомоги, на зразок флюколду, колдфлю: вони лише ліквідовують симптоми і знижують температуру, а тому вірус продовжує розмножуватися в організмі, внаслідок чого розвиваються ускладнення;
– самовільно приймати антибіотики.

Для запобігання зараженню вірусом грипу намагайтеся дотримуватися таких правил:

– Регулярно провітрюйте приміщення, в якому Ви знаходитеся впродовж значного часу – це зменшує концентрацію, вірусів в повітрі кімнати!
– Не відвідуйте поліклініку самостійно у разі підвищення температури тіла – викликайте лікаря додому!
– При ознаках подразнення верхніх дихальних шляхів, під час кашлю і чхання прикривайте рот і ніс хустинкою. Не соромтеся робити зауваження іншим при порушенні цього правила!
– Уникайте місць масового скупчення людей, не користуйтеся громадським транспортом, не перевозьте на ньому дітей!
– Завчасно (до початку епідемії) зробіть вакцинацію собі і дітям!

Увага! Діти на дорозі!

Наприкінці серпня більшість дітей після сезону відпусток повертаються з батьками з відпочинку до міст з інтенсивним рухом транспорту на вулицях. За статистикою, саме в кінці серпня – на початку вересня відмічається зростання рівня аварійності за участю дітей, тому співробітники Державтоінспекції приділяють дітям особливої уваги, намагаються вберегти їх від трагічних помилок на автошляхах, роз’яснюючи неповнолітнім вимоги Правил дорожнього руху та пояснюють, якими можуть бути наслідки від їх невиконання.

Слід зазначити, що майже у половині випадків дорожньо-транспортних пригод діти знаходилися в автомобілі в якості пасажирів, і тому вина за їх травмування, втрату життя лежить на дорослих.

Дитина в салоні автомобіля цілком і повністю залежить від людини, що сидить за кермом. Саме злочинна недбалість дорослих, які перевищили швидкість, порушили правила обгону, проїзду перехресть, переоцінили свої сили і можливості, нарешті, просто не подбали про безпеку своєї дитини є причиною подібних трагедій. Відтак, батьки або ж інші особи, які керують транспортними засобами, повинні бути особливо уважними за кермом, якщо у транспорті є діти. Водночас, в автомобілях мають бути обов’язково облаштовані дитячі сидіння для перевезення дітей.

Нагадуємо, що п. 21.11б) Правил дорожнього руху забороняє перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, - у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.

Так, з 20 серпня по 20 вересня поточного року на території Харківської області проводяться профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!» Їх мета – привернення уваги громадськості до проблеми дитячого дорожньо-транспортного травматизму недопущення зростання кількості дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, збереження життя та здоров’я юних учасників дорожнього руху.

Особлива увага буде приділена безпеці перевезення школярів шкільними автобусами. Будуть визначені безпечні маршрути руху, їх облаштування необхідними дорожніми знаками, розміткою, ремонт дорожнього покриття, а також здійснено перевірку технічного стану шкільних автобусів, наявності необхідних документів та проведений інструктаж водіїв.

Під час перевірок особливу увагу будуть звертати на наявність у водіїв, допущених до перевезення учнів, п’ятирічного стажу керування автобусами (згідно п. 21.3 Правил дорожнього руху), маршруту і розкладу руху, узгодженого з місцевими органами Державтоінспекції, інших документів, передбачених законодавством України.

Аби нагадати дітям основи безпечної поведінки на автошляхах, Державтоінспекція пропонує вчителям та батькам на початку навчального року встановити чергування в небезпечних місцях на дорогах поблизу шкіл у період приходу дітей до школи та повернення їх додому.

Протягом перших днів вересня співробітники Державтоінспекції проведуть для школярів уроки з правил безпечної поведінки на дорозі, виступлять на батьківських зборах та нагадають, що з приходом осені буде темніти рано і для виділення себе на дорозі, щоб стати помітним для водіїв, необхідно на одязі дітей та шкільних ранцях розміщати світловідбивні елементи – флікери.

Державтоінспекція Харківщини звертається:

Шановні батьки, вчителі! Дуже важливо, щоб дитина не лише запам'ятала, але й зрозуміла необхідність суворого дотримання Правил дорожнього руху. Детально розберіть з нею кожну з дорожніх ситуацій, що можуть виникнути під час її руху вулицями населеного пункту. Після цього обов'язково закріпіть теоретичні знання під час прогулянок з дитиною. Визначте найбезпечніший маршрут руху до школи, пройдіть його разом кілька разів. Зверніть особливу увагу дитини на перехід проїзної частини. Роз'ясніть сину чи доньці небезпечність недотримання Ваших рекомендацій. І запам'ятайте, що особиста наука – найголовніше. Ніколи не подавайте своїм дітям приклад нехтування Правилами дорожнього руху. Нехай дороги для Ваших дітей будуть безпечними!

Дорогі діти! Державтоінспекція звертається до вас! Щоб ваші прогулянки були радісними і безпечними, необхідно виконувати Правила дорожнього руху кожного разу, коли ви виходите з дому. Пам'ятайте, ваші дії мають бути зрозумілі для інших учасників дорожнього руху, а також треба бути уважними кожного разу, коли ви підходите до проїжджої частини.

Шановні водії! Сідаючи за кермо, ви покладаєте на себе відповідальність за життя людей. Запам'ятайте: при переїзді пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту, поблизу навчальних закладів, зон відпочинку та при наближенні до груп громадян і особливо дітей, що знаходяться поблизу з проїжджою частиною, будьте особливо обережні, зменшіть швидкість руху, адже маленькі пішоходи – непередбачувані учасники дорожнього руху. Правила дорожнього руху – закон, яким ви повинні керуватись завжди!

Тільки так ми зможемо уберегти наших дітей від біди на дорозі!

Шановні батьки!

Энтеровирусные инфекции – большая группа острых инфекционных заболеваний, характеризующихся разнообразными клиническими проявлениями с поражением центральной нервной системы, желудочно-кишечного тракта, кожных покровов, мышц.

К энтеровирусным инфекциям относятся: герпангина, энтеровирусная диарея, острые респираторные заболевания, серозный менингит, эпидемическая миалгия, эпидемический геморрагический конъюктивит, инфекционная экзантема, пузырчатка полости рта и конечностей, полиомиелитоподобное заболевание, энцефалит, перикардиты и миокардиты, энцефаломиокардит новорожденных.

Инкубационный период заболевания длится от 2 до 10 дней. Восприимчивость человека к этим инфекциям высокая. Чаще всего болеют дети в возрасте от 3 до 10 лет.

Заболевание чаще регистрируется в летне-осенний период.

Возбудители энтеровирусной инфекции хорошо сохраняются в воде и почве, при замораживании могут выживать на протяжении нескольких лет, устойчивы к действию дезинфицирующих средств и погибают при нагревании до 45º С через 45-60 секунд.

После перенесенных энтеровирусных инфекций образуется стойкий иммунитет против определенного вида возбудителя. Поэтому энтеровирусной инфекцией человек может болеть несколько раз за свою жизнь. Так же эта особенность не позволяет разработать вакцину.

Источниками инфекции являются больные с клиническими проявлениями заболевания и носители в течение нескольких недель и месяцев. Наиболее интенсивно возбудитель выделяется в первые дни болезни.

Заражение энтеровирусными инфекциями происходит несколькими путями: через загрязненные предметы окружающей среды (игрушки, столовая посуда), воду из децентрализованных источников (реки, озера, родники), продукты питания, воздух (при кашле, чихании) от больного человека к здоровому, от больного или носителя энтеровирусной инфекции к здоровому при несоблюдении правил личной гигиены.

Основными мерами профилактики энтеровирусных инфекций являются санитарно-гигиенические мероприятия, а именно:

- мыть руки после посещения туалета, прогулки на улице, перед приемом пищи;

- употреблять воду только кипяченую или расфасованную в заводскую упаковку;

- недопустимо использование для питья воду из открытых источников водоснабжения (река, озеро, родник).

С целью предупреждения осложнений течения заболевания не маловажное значение имеет обращение к участковому врачу (педиатру, терапевту), которые смогут установить своевременно диагноз и оказать квалифицированную помощь.

Рекомендації батькам учнів:

1. Для підтримання позитивного емоційного стану та змістовного наповнення дозвілля дітей дошкільного та молодшого шкільного віку:

· дотримуватися встановленого режиму дня;
· урізноманітнювати ігрові, рухливі, розвивальні види діяльності;
· читати та обговорювати дитячі літературні твори;
· створювати умови для занять дітей образотворчої діяльності (малювання, розфарбовування, ліплення тощо);
· повторити завдання, що раніше виконували діти у зошитах-прописах;
· контролювати час перебування дитини біля комп’ютера (не більше 12 хвилин), телевізора.

2. Здійснювати контроль за виконаною дітьми роботою (прослухати переказ змісту художніх творів, перевіряти виконання письмових завдань, ставити запитання, подані у підручнику після творів та текстів параграфів).

Також звертаємо увагу батьків, що час, відведений для навчання удома, повинен кожного дня становити для учнів:
2-го класу - не менше 45 хв.;
3-го класу - не менше 1 год. 10 хв.;
4-го класу - не менше 1 год. 30 хв.;
5-6-го класу - не менше 2 год. 30 хв.;
7-9-х класів - не менше 3 год.;
10-12-х класів - Обо'язки не менше 4 год.

Обов'язки батьків

1. Забезпечувати відвідування дитиною всіх навчальних занять.

2. Забезпечувати здоровий спосіб життя дитини, повноцінне харчування і акуратний діловий зовнішній вігляд диттини.

3. Забезпечувати дитину необхідним навчальним приладдям.

4. Цікавитися навчальними досягненнями дитини і виконанням нею своїх обов'язків, регулярно відвідувати класні і загальношкільні збори, зустрічатися з класним керівником.

5. Нести відповідальність за правопорушення дитини, псування майна школи, відшкодовувати матеріальні збитки, заподіяні дитиною школі.

1. Для підтримання позитивного емоційного стану та змістовного наповнення дозвілля дітей дошкільного та молодшего шкільного віку:

 • дотримуватися встановленого режиму дня;
 • урізноманітнювати ігрові, рухливі, розвивальні види діяльності;
 • читати та обговорювати дитячі літературні твори;
 • створювати умови для занять дітей образотворчої діяльності (малювання, розфарбовування, ліплення тощо);
 • повторити завдання, що раніше виконували діти у зошитах - прописах;
 • контролювати час перебування дитини біля комп'ютера( не більше 12 хвилин), телевізора.

2. Організовувати повторення дітьми молодшого шкільного віку раніше вивчених тем, таблиці множення, виконання вправ, розвиток навичок усної лічби.

3.Здійснювати контроль за виконанням дітьми роботою ( прослухати переказ змісту художніх творів, перевіряти виконання письмових завдань, ставити запитання, подані у підручнику після творів та текстів параграфів)

Також звертаємо увагу батьків, що час, відведений для навчання удома, повинен кожного дня становити для учнів:


2-го класу - не менше 45 хв.;
3-го класу - не менше 1 год. 10 хв.;
4-го класу - не менше 1 год, 30 хв.;
5-6-го класів - не менше 2 год. 30 хв.;
7-9-х класів - не менше 3 год.;
10-12-х класів - не менше 4 год.
Кiлькiсть переглядiв: 358