Підписатися на RSS

Увага батьків та учнів!

Дистанційний курс з теми:

Основні класи неорганічних сполук

вчителя хімії Швець В.В.

Сайт вчителя хімії Швець В.В.

Дистанційний курс з теми

"Комп ютерні презентації" Інформатика, 10 клас, 8 годин, 3 тести,

вчителя інформатики Юзько С.М.

Анотація дистанційного курсу

Глосарій

Заняття дистанційного курсу

Елементи дистанційного курсу з фізики

вчитель фізики Шило О.О.

Трансформатор, 11 клас

Змінний струм. Генератор змінного струму, 11 клас

Закон електромагнітної індукції. Енергія поля. Індуктивність, 11 клас

Сила Ампера.Момент сил, що діє на рамку. Сила Лоренца, 11 клас

Індукція магнітного поля. Потік магнітної індукції, 11 клас

Принцип дії теплових машин, 10 клас

Закон термодинаміки, 10 клас

Робота в термодинаміці, 10 клас

Внутрішня енергія, 10 клас

Виникнення хвиль. Види хвиль, 9 клас

Звукові хвилі, 9 клас

Лабораторна робота "Дослідження звуку", 9 клас

Електромагнітне поле і хвилі, 9 клас

Шкала електромагнітних хвиль, 9 клас

Фізичні основи сучасних способів зв'язку, 9 клас

Розв'язування задач, 9 клас

Робота і потужність струму, 8 клас

Закон Джоуля-Ленца, 8 клас

Розв'язування задач, 8 клас

Електричний струм у металах, 8 клас

Застосування електролізу, 8 клас

Розв'язування задач, 8 клас

Електричний струм у газах, 8 клас

Види самостійних розрядів, 8 клас

Узагальнення, 8 клас

Тиск твердих тіл. Сила тиску, 7 клас

Тиск газів та рідин.Закон Паскаля, 7 клас

Блог вчителя початкової школи Пряхіної Наталії Костянтинівни

Блог Мірошниченко Вікторії Анатоліївни, вчителя початкових класів

Дистанційне навчання - новий засіб реалізації процесу навчання, в основу якого покладено використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, що дозволяють навчатись на відстані без безпосереднього, особистого контакту між викладачем і учнем.

Нормативні документи

Наказ МОН України від 25.04.2013 № 466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання" (Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 660 від 01.06.2013, № 761 від 14.07.2015)

Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні

Закон України "Про Національну програму інформатизації"

Закон України "Про Концепцію Національної програми інформатизації"


Наказом Міністерством освіти і науки України від 14.07.2015 № 761 затверджено зміни до Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом МОНУ від 25 квітня 2013 року № 466, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за № 703/23235.

Зазначається, що дистанційна форма навчання у ЗЗСО запроваджується відповідно до рішення педагогічної ради, погодженого з органом управління освітою, у сфері управління якого перебуває відповідний навчальний заклад (далі - орган управління освітою) (для закладів освіти комунальної та державної форми власності), та за наявності кадрового і системотехнічного забезпечення.

Дистанційне навчання організовується для учнів (вихованців), які:

  • з будь-яких причин не можуть відвідувати навчальні заняття в ЗЗСО (стан здоров’я, проживання за межею пішохідної доступності до ЗЗСО, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, воєнний конфлікт, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо);
  • за результатами останнього річного оцінювання навчальних досягнень опанували програмовий матеріал відповідного класу на високому рівні (10, 11, 12 балів).

Заклади дистанційної освіти

Система дистанційного навчання "Доступна освіта"

Сайт дистанційного навчання ХНЕУ для школярів

Український відкритий університет

Український інститут інформаційних технологій в освіті
Національний Технічний Університет України "КПІ"

Интернет-Университет Информационных Технологий

University of the People

Дистанційна освіта


За останні роки розвиток інформаційних технологій зробив актуальною проблему модернізації системи освіти. Суть такої модернізації найбільше відбилася в концепції дистанційної освіти (ДО), яка, завдяки такому глобальному явищу як Інтернет, охоплює широкі шари суспільства та стає найважливішим фактором його розвитку. Особливого значення така модернізація системи освіти набуває в Україні.

Згідно з деякими дослідженнями, в Україні близько 30% навчальних закладів заявили про те, що вже мають або планують організувати навчання в режимі ДО. Однак найчастіше за цим стоїть звичайна заочна форма навчання. Чим же відрізняється дистанційна освіта від інших видів отримання знань і професії? Насамперед, ДО - це відкрита система навчання, що передбачає активне спілкування між викладачем і студентом за допомогою сучасних технологій та мультимедіа. Така форма навчання дає свободу вибору місця, часу та темпу навчання.

Система ДО має ряд переваг і значно розширює коло потенційних студентів. Одержати освіту дистанційно має можливість молодь, яка не може поєднувати навчання з роботою або проживає у віддаленій від обласних центрів місцевості; військовослужбовці; домогосподарки; керівники; бізнесмени або студенти, що бажають паралельно одержати освіту. Дистанційна форма навчання підходить майже всім, тому що дає можливість гармонійно поєднувати навчання та повсякденне життя.

Варто відзначити, що ДО - доступна можливість одержати освіту за кордоном з мінімальними фінансовими витратами при великому виборі спеціальностей, оскільки більшість ВНЗ Європи та США ввели таку зручну для студентів форму освіти набагато раніше, ніж Україна.

Сучасна освіта вимагає безупинно розширювати своє сприйняття комплексності світу та формування інформаційного суспільства. Для того, щоб знання отримали конкретний зв'язок з діями, необхідно постійно "навчати себе", поповнюючи й розширюючи свою освіту. Саме цю мету й ставить перед собою дистанційна освіта.

Поточний навчальний рік, а саме «непланові канікули» під час карантину, поставив серйозне питання перед організаторами освітнього процесу в розрізі захисту прав старанного учня на оволодіння навчальними програмами в повному об’ємі в умовах скорочення часу, який відводиться на опрацювання матеріалів програми в публічному місці (школі) внаслідок форс-мажорних обставин. Аналіз можливих шляхів рішення проблеми вказує на необхідність впровадження в навчальних закладах систем дистанційного навчання.

Отже, рішення проблеми існує, ним є доповнення традиційної схеми шкільного навчання елементами дистанційного навчання, курси якого існуватимуть паралельно традиційному курсу, доповнюючи його новими формами викладу матеріалу та перевірки знань тих, хто навчається.

Така форма вже практикується рядом навчальних закладів України, щоправда практикують його в основному в закладах ВНЗ, проте і для загальноосвітніх шкіл цей шлях не закритий.

Загальні ресурси підготовки учнів

Загальні ресурси підготовки учнів Відкриті масові безкоштовні он-лайн курси підготовки до ЗНО (математика, фізика, хімія)
Міжнародний проект Міксіке
https://www.ed-era.com – онлайн-курси та супроводжувальні матеріали широкого профілю.
Гіпермаркет знань ( http://school.xvatit.com)— це повна і багаторівнева матриця всіх уроків. Кожен може додати свій внесок як у Вікіпедії.
Уроки для школірів он-лайн (відео уроки)
книги Гугл (підручники, задачники, посібники, книги)
Академія Гугл
Інтерактивні вправи learningapps
Світові ресурси для самоосвіти
http://universarium.org/
Дистанційна підтримка освіти школярів
Методичні матеріали Міжнародної української школи
Академія Хана українською мовою (математика)
Академія Хана російською мовою (фізика, математика, література, історія)
STEM освіта (5 каналів Ютуб)
Безкоштовні курси (фізика, математика)
Мала академія наук учнівської молоді

Тестування


Електронні підручники (скановані, ППЗ, ЕЗНП, відеоуроки)


Статті і книги


Для вчителів

Про веб 2.0. Каталог сервісівВеб-сервіси для освітиКорисні посилання для вчителів різних предметівБібліотека веб 2.0Вікі освіта УкраїниСтвори інтерактивний малюнокСтвори проектСтвори портфоліоСтвори інтерактивне відеоІнтерактивні вправи learningappsCтворення інфографікиПрезентація про сервіс для створення дидактичних матеріалів(Cервіс)Віртуальні музеїВіртуальні музеїЛінгвістичний порталГрафічний редактор SumopaintІнтелект-карти Bubble.usКаталог популярних сервісів voblakah.comСервіси Веб 2.0 на сайті “Школа успішного вчителя”Каталог сервісів та їх оглядСайт “Дидактор”Презентація “Соціальні сервіси Веб 2.0Світові ресурси для самоосвіти Сreately (http://creately.com/) -інфографіка. Google Charts (https://developers.google.com/chart/) – графіки Google Public Data Explorer (http://www.google.com/publicdata/directory) пошук статистичної інформації світуПобудова спільних діаграмОбзор інструментів для сторрителінгуКоллаж300 он-лайн сервисов для раскрутки сайтов и т.п. Монтаж відео з інтернету(використання інтерактивних вставок: запитань, пауз, посилань та ін. ) Створення нотаток для відео ( в потрібний час) Створення інтерактивних ігор, кросвордів Створення інтерактивних книг Створення невеликих курсів на основі відеороліків з текстовим поясненням Ресурси для спільної візуалізації (дошки в Інтернет)Площадка для створення своїх сайтів і ресурсів для вчителів (російська)Соціальні проекти Майкрософт

Мотивуючі відео і стратегія впровадження ІКТ


Інструменти до трансформації ІКТ політики в освіті

Хімія

Уроки хімії

Перелік підручників з хімії


Англійська мова


Історія


Українська мова

http://pidru4nik.com/
http://vshkole.com/6-klass/uchebniki/ukrayinska-mova
електронні бібліотекиhttp://libruk.in.ua/http://library.org.ua/
http://www.myslenedrevo.com.ua
Посилання на підручники української мови

Математика

http://uklasi.com.ua/– навчальний сайт для учнів (з відео)
математичні уроки онлайн
діагностичні роботи з математики в школі
40 сайтів з математики
вирішуємо математичні задачі он-лайн
математичні онлайн калькуляториhttp://www.webmath.ru/web.php https://www.kontrolnaya-rabota.ru
онлайн курс “Арифметика.Рівняння та нерівності”
генератор математичних завдань
wikipedia.org/wiki/Портал:Математика Математичний портал. Математика — це наука про кількісні співвідношення, структури, форми та перетворення. Цей портал покликаний допомогти вам ознайомитися з цією складною наукою.
lineyka.inf.ua Математичний портал для викладачів і школярів.
Академія Хана на українській мові (математика)
http://formula.co.ua/uk Сайт присвячений елементарній математиці, тобто математиці, яку викладають у школі. Матеріал, розміщений на ньому, стане в нагоді не лише учням та вчителям, але й тим, хто бажає відновити знання з математики в обсязі програми середньої школи.


Інформатика

навчальні програми з інформатики
at.ua (Ривкінд И.Я та інші. Інформатика, 9-11 класи);
aspekt-edu.kiev.ua (Шестопалов Є.А. та інші. Видавництво «Аспект»);
com.ua (Ломаковська А.В. та інші. Інформатика, 5-8 класи);
com.ua (Рівкінд Ф.М. та інші. Сходинки до інформатики, 2-4 класи);
lviv.ua/index.php (Глинський Я.М. Видавництво «Деол»);
osvita.info (О.П. Казанцева. Інфомандри, 5-6 класи);
ucoz.ua (І.О.Завадський та інші. Інформатика, 9-11 класи);
if.ua (Малий П. М. Центр «Лідер»);
Дистанційне навчання інформатики
iteach.com.ua/news/documents (Сайт програми Intel® «Шлях до успіху». «Комп’ютерні технології для місцевої спільноти» (5-7 класи), «Комп’ютерні технології та майбутня професія» (8-10 класи));
prolego.org (Сайт «ПроЛего»);
shkolyar.com.ua/g/1/t/ll (Н.В. Морзе та інші. Інформатика, 9-11 класи);
svitinfo.com.ua/book (В.В. Володін та інші. Інформатика, 7-11 класи);
http://zavadsky.at.ua (Завадский І.О.).
При опануванні багатоплатформним ПЗ (у тому числі СУБД LibreOffice Calc), наприклад, при роботі на ПК під керуванням ОС Linux, можна використати змістовне наповнення розробок уроків, перелічених на таких сторінках:
http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit/2012.html
http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit/2013.html
Додатково
http://www.skillsup.ru -каталог уроків по дизайну

Технології

Тест на виявлення типу професії до якої ви схильні
Електронний підручник “Інформатика 9 клас” Електронний підручник “Інформатика 10 клас” Електронний підручник “Інформатика 11 клас” Морзе Н. В.
trudove.org.ua проекти
Автоматизоване створення веб-сайту

Фізика

сайт для вчителів фізики– сайт старшого викладача ІППО Гавронського В.В.
уроки онлайн з фізики
http://www.nas.gov.ua/
http://kyivenergo.ua/shco_take_energoefektivnist
http://7chudes.in.ua/
Фізика в дослідах


Біологія

https://sites.google.com/site/discovery4uth/d/biologia – Біологія – відкриття
http://superschool.com.ua/load/predmeti/biologija/30 – Безкоштовна бібліотека для учнів і вчителів
http://biology.org.ua -Український біологічний сайт
http://www.znonasharu.org.ua/ – Тренувальні тести по ЗНО
http://ostriv.in.ua/ – Сайт «Острів знань»
www.filin.vn.ua – ілюстрована енциклопедія тварин. Описи й фотографії.
www.filin.vn.ua – “Филин” – иллюстрированная энциклопедия животных. К сожалению не все разделы готовы. Описания и фотографии.

`
Кiлькiсть переглядiв: 711