Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 128
Харківської міської ради Харківської області

Рік заснування школи – 1969-й.
З 1969 по 1974 рік школою керувала Поліщук Галина Сергіївна.
З 1974 по 1999 рік – Катрушенко Любов Олександрівна.
З 1999 року школу очолює Тахтаулова Олена Олександрівна.

Наша школа була заснована у 1969 році. За 48 років школа підготувала понад 15000 тисяч випускників, серед яких такі видатні наші співвітчизники як герой України, підполковник Руслан Володимирович Плоходько, який загинув у боротьбі за незалежність під час АТО на сході України, доктор біологічних наук, академік Каменєв Геннадій Михайлович, професор Харківської національної юридичної академії Шевченко Людмила Степанівна, власник «Девелопмент. Констракшн. Холдинг» Ярославський Олександр Владленович.

Ми пишаємося тим, що колишні випускники школи повертаються до неї після закінчення вищих навчальних закладів аби продовжити традиції досвідчених наставників та зробити свій внесок у виховання та навчання молоді. Зараз у школі працює 8 вчителів – випускників.

З 1999 року школу очолює Тахтаулова Олена Олександрівна, "старший учитель", за фахом вчитель історії.

Девіз школи «Учень - це не посудина, яку треба заповнити, а факел, який необхідно запалити».

Місія школи: Разом з родиною перетворимо школу на життєтворчий простір для учнів.

Основні завдання школи :

 • забезпечення реалізації прав громадян на загальну середню освіту;
 • розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей;
 • забезпечення організаційно-педагогічних умов для розвитку інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей дитини;
 • збереження і зміцнення морального здоров’я учнів, створення умов для формування здорового образу життя;
 • формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України;
 • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй.

Уже 48 років зусилля педагогічного колективу школи спрямовані на виконання головного завдання – виховання особистості морально - відповідальної, патріотично спрямованої, з розвиненим естетичним і етичним ставленням до себе та навколишнього світу.

У школі працює згуртований колектив висококваліфікованих педагогів. Навчально – виховний процес забезпечує 53 учителя, серед яких 13 учителів мають педагогічне звання «старший вчитель», 1 має педагогічне звання «вчитель – методист.»

Заклад є базовим для проходження педагогічної практики студентами Комунального закладу «Харківська гуманітарно – педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківської державної академії фізичної культури.

Ми також співпрацюємо з Харківським національним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди, Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Національним фармацевтичним університетом.

З метою наступності у навчанні та вихованні дітей педагогічний колектив тісно співпрацює із ДНЗ №85 та ДНЗ №336, цінує партнерські відносини з дошкільними закладами, на базі яких щороку проводяться спільні заходи з підготовки дітей п’ятирічного віку до 1-го класу.

Структура Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 128 Харківської міської ради Харківської області: представлена на слайді

 • ШКОЛА І СТУПЕНЯ
 • ШКОЛА ІІ СТУПЕНЯ
 • ШКОЛА ІІІ СТУПЕНЯ

Шкільна мережа на початок навчального року збільшилася на 73 учня. Сьогодні в школі навчається 789 (сімсот вісімдесят дев’ять) дітей.

Кількість класів та їх середня наповнюваність упродовж 3 років збільшується.

Результати моніторингу якості освіти за основними предметами інваріантної частини свідчать про те, що протягом останніх років учні засвоюють навчальний матеріал на високому, достатньому та середньому рівнях, кількість учнів, які мають високий рівень навчальних досягнень, постійно збільшується.

Важливим показником діяльності навчального закладу є результати навчальних досягнень учнів. За результатами ЗНО в 2017 році заклад посідає 100 позицію із 201 у рейтингу навчальних закладів міста Харкова і 12 місце із 33 закладів Московського району. Матвейчук Анастасія та Матвейчук Анна цього року по ЗНО з історії України набрали по 198 балів.

Показники середнього балу табелів у 4-х класів, свідоцтв про базову загальну середню освіту у 9-х класах, атестатів у 11-х класах дають можливість стверджувати, що навчальні досягнення випускників школи відповідають достатньому рівню.

За останні три роки 231 учень за успіхи в навчанні нагороджений похвальними листами, 42 учні нагороджені похвальними грамотами, 10 - отримали свідоцтва з відзнакою, 11- нагороджені золотою медаллю.

Найкращим підтвердженням успішної діяльності педагогічного колективу школи є результативність участі учнів у конкурсах, змаганнях, олімпіадах різних рівнів.

Щорічно учні школи беруть участь у районних, обласних та Всеукраїнських етапах учнівських олімпіад з базових навчальних предметів.

За останні три роки 67 учнів школи стали переможцями турнірів, конкурсів, олімпіад обласного та Всеукраїнського рівнів, конкурсу - захисту учнівських робіт Малої академії наук.

ІІ (районний етап) Всеукраїнських учнівських олімпіад –

І місце: - 2;

ІІ місце – 13;

ІІІ місце - 18

ІІІ (обласний етап) Всеукраїнських учнівських олімпіад – 4 переможця.

І (районний етап) конкурсу - захисту учнівських робіт Малої академії наук: 10 переможців;

ІІ (обласний етап) конкурсу - захисту учнівських робіт Малої академії наук: 2 переможця;

Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК»:

2 перемоги

Всеукраїнські конкурси: 20 перемог.

Школа пишається здобутками юних науковців та вчителів, які їх підготували.

 1. Леус Ангеліна, учениця 9-Б класу, нагороджена дипломом І ступеня

Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК-2015» (номінація «Еколог-Юніор);

 1. Косяк Дмитро, учень 11-А класу, у складі збірної команди Московського району з географії «Еверест» на міському турнірі «Юних географів» у 2015, 2016 роках посів ІІ та ІІІ місце;
 2. Черваньова Діана, учениця 7-А класу, нагороджена дипломом І ступеня Всеукраїнського інтерактивного конкурсу конкурсу «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК-2017» (номінація «Еколог-Юніор»);
 3. Борзенко Яна, 7-А клас, нагороджена дипломом І ступеня за перемогу у ІІ (районному) етапі у VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка (учасниця обласного етапу)
 4. Кряж Богдан, 8-А клас, нагороджений дипломом ІІІ ступеня Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, посів ІІІ місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
 5. Головко Єгор, учень 4-А класу, переможець І (районного) етапу ХV міської олімпіади випусків школи І ступеня «Путівка в науку» (освітня галузь «Природознавство»).

Важливим показником результативності діяльності школи є подальше навчання учнів у вищих навчальних закладах, продовж 3-х останніх років 76 випускників (78,4%) стали студентами вищів.

Школа постійно працює над створенням моделі випускника, складові частини якої представлені на слайді:

 • СПІЛКУВАННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ;
 • ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА ГРАМОТНІСТЬ;
 • ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ;
 • СОЦІАЛЬНА І ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ;
 • УМІННЯ НАВЧАТИСЬ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ;
 • СПІЛКУВАННЯ ІНОЗЕМНОЮ МОВОЮ;
 • МАТЕМАТИЧНА ГРАМОТНІСТЬ;
 • КОМПЕТЕНТНІСТЬ У ПРИРОДНИЧИХ НАУКАХ І ТЕХНОЛОГІЯХ;
 • ЕКОЛОГІЧНА ГРАМОТНІСТЬ І ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ.

Процес виховання учнів здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури з урахуванням вікових особливостей. Класні керівники поєднують особистісно орієнтований, діяльнісний , системний, творчий та компетентнісний підходи, тісно співпрацюють з органами учнівського самоврядування, позашкільними навчальними закладами.

Результатом такого підходу до виховання є активна участь учнів школи в заходах різної спрямованості.

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, національно – патріотичного виховання у школі в системі традиційно проходять виховні заходи, серед яких:

Військово – спортивна гра «Патріот». Збірна команда Московського району під керівництвом вчителя предмета Захист Вітчизни Ткаченка Андрія Миколайовича другий рік поспіль займає призові місця

(2016-І місце, 2017 – ІІІ місце), Акція «Пам’ятаємо ветеранів», екскурсії до військових частин, по місцях бойової слави, заходи, спрямовані на вивчення традицій українського народу, української мови та літератури.

З метою формування ціннісного ставлення до природи у школі проводяться:

Екологічні конкурси, вікторини , ігри, природоохоронні акції: «Посади дерево», «Замість ялинки – новорічний букет», «Годівничка», «Осінній букет», «Збережемо ліси», «Збери каштани на шкільному подвір’ї», а також

свято осені, новорічні свята, «Ластівку зустрічайте, весну вітайте» та інші.

Формуванню ціннісного ставлення до себе, до людей, вихованню здорового способу життя, збереженню життя та здоров’я дітей сприяють: Акції «Ні – палінню!», «СНІД – рана людства», «Ми обираємо здоровий спосіб життя», «Молодь проти шкідливих звичок»; спортивні змагання з футболу, волейболу, баскетболу, регбі, тенісу, бадмінтону, шашок, шахів, «Веселі старти», «Козацькі розваги». Щорічно учні відвідують державну пожежно - рятувальну частину, пожежно - технічноу виставку.

Значна увага приділяється питанням формування ціннісного ставлення до праці, до майбутньої професії. Учні школи беруть участь у тренінгах з профорієнтації та профорієнтаційних заходах, екскурсіях на виробництво, екологічних заходах.

Робота з попередження правопорушень, злочинності серед учнівської молоді в закладі побудована відповідно до Комплексних програм з попередження злочинності та запобігання дитячої бездоглядності. Значне місце займає правоосвітницька робота.

У закладі створені належні умови для якісного проведення масової фізкультурно-оздоровчої роботи та результативної підготовки учнів до участі у спортивно-масових заходах. Результати змагань за програмою спартакіади «Спорт і школа»:

Міський рівень:

- І місце у Шкільній регбійній лізі;

- І місце в особистій Першості з бадмінтону серед учителів міста - учитель Пацеля О.А.;

ІІІ місця у районних змаганнях:

- чемпіонат з легкоатлетичного чотириборства;

- першість з міні-футболу серед учнів 5-6 класів;

- шкільна баскетбольна ліга 3×3 ;

- районний етап міського конкурсу «Учень року – 2017»(номінація «Творча особистість року» ).

Дев’ятикратним переможцем Чемпіонату світу серед юніорів з греблі у Франції визначено Федака Івана, 11-А клас.

Школа пишається своїми талановитими зірочками. Всі учні школи талановиті по – своєму, беруть участь у конкурсах різних рівнів за своїми інтересами й отримують чудові результати.

У школі діє дитяча шкільна Рада учнівського самоврядування «Сяючі крила науки». Уся робота здійснюється за напрямками: знання, дисципліна й порядок, , спорт і здоров’я, дозвілля, корисні справи, преса.

Мета діяльності шкільної організації – сприяння вихованню свідомого громадянина України, здатного реалізувати свої творчі та інтелектуальні здібності.

У навчально-виховному процесі використовується 40 навчальних кабінетів, спортивна зала, їдальня, бібліотека, кабінет психологічної служби, актова зала, медичний кабінет. Два останні роки педагогічний колектив школи посідає призові місця в районному огляді - конкурсі на кращу підготовку навчальних закладів до навчального року.

Бібліотечний фонд навчальної літератури (крім підручників) складає близько 34 тисяч примірників, фонд підручників - 12789 екземплярів, які відповідають переліку, що рекомендований Міністерством освіти і науки України.

З кожним роком завдяки допомозі батьків поліпшується матеріально- технічна база нашого закладу. Ми вдячні батькам школи, за допомогою яких постійно удосконалюється матеріально – технічна база навчального закладу.

Наша школа – частина суспільства, тут народжується й формується майбутнє.

Заклад має свій стиль, історію, традиції, пріоритети. наша школа за 48 років створила самостійно себе як талановитий скульптор. вона багата своїми випускниками, своїми досягненнями й успіхами наші учні завдячують саме школі № 128.

Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом

Кiлькiсть переглядiв: 378