Підписатися на RSS

Комунальний заклад "Харківський ліцей № 128
Харківської міської ради
"

Рік заснування ліцею – 1969-й.
З 1969 по 1974 рік ліцеєми керувала Поліщук Галина Сергіївна.
З 1974 по 1999 рік – Катрушенко Любов Олександрівна.
З 1999 року ліцей очолює Тахтаулова Олена Олександрівна.

Наш ліцей був заснований у 1969 році. За 54 роки ліцей підготував понад 15000 тисяч випускників, серед яких такі видатні наші співвітчизники як герой України, підполковник Руслан Володимирович Плоходько, який загинув у боротьбі за незалежність під час АТО на сході України, доктор біологічних наук, академік Каменєв Геннадій Михайлович, професор Харківської національної юридичної академії Шевченко Людмила Степанівна.

Ми пишаємося тим, що колишні випускники ліцею повертаються до нього після закінчення вищих навчальних закладів аби продовжити традиції досвідчених наставників та зробити свій внесок у виховання та навчання молоді. Зараз у ліцеї працює 8 вчителів – випускників.

З 1999 року ліцей очолює Тахтаулова Олена Олександрівна, вчитель-методист, за фахом вчитель історії.

Девіз ліцею «Учень - це не посудина, яку треба заповнити, а факел, який необхідно запалити».
Місія ліцею: Разом з родиною перетворимо школу на життєтворчий простір для учнів.
Основні завдання ліцею :
  • забезпечення реалізації прав громадян на загальну середню освіту;
  • розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей;
  • забезпечення організаційно-педагогічних умов для розвитку інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей дитини;
  • збереження і зміцнення морального здоров’я учнів, створення умов для формування здорового образу життя;
  • формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй.

Уже 54 роки зусилля педагогічного колективу ліцею спрямовані на виконання головного завдання – виховання особистості морально - відповідальної, патріотично спрямованої, з розвиненим естетичним і етичним ставленням до себе та навколишнього світу.

У ліцеї працює згуртований колектив висококваліфікованих педагогів. Навчально – виховний процес забезпечує 53 учителя, серед яких 8 учителів мають педагогічне звання «старший вчитель», 5 має педагогічне звання «вчитель – методист.»

Заклад є базовим для проходження педагогічної практики студентами Комунального закладу «Харківська гуманітарно – педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківської державної академії фізичної культури.

Ми також співпрацюємо з Харківським національним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди, Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Національним фармацевтичним університетом.

З метою наступності у навчанні та вихованні дітей педагогічний колектив тісно співпрацює із ДНЗ №85 та ДНЗ №336, цінує партнерські відносини з дошкільними закладами, на базі яких щороку проводяться спільні заходи з підготовки дітей п’ятирічного віку до 1-го класу.

Сьогодні в ліцеї навчається 884 учня.

Кількість класів та їх середня наповнюваність упродовж 3 років збільшується.

Результати моніторингу якості освіти за основними предметами інваріантної частини свідчать про те, що протягом останніх років учні засвоюють навчальний матеріал на високому, достатньому та середньому рівнях, кількість учнів, які мають високий рівень навчальних досягнень, постійно збільшується.

Показники середнього балу табелів у 4-х класів, свідоцтв про базову загальну середню освіту у 9-х класах, про повну середню освту у 11-х класах дають можливість стверджувати, що навчальні досягнення випускників ліцею відповідають достатньому рівню.

Найкращим підтвердженням успішної діяльності педагогічного колективу ліцею є результативність участі учнів у конкурсах, змаганнях, олімпіадах різних рівнів.

Щорічно учні ліцею беруть участь у районних, обласних та Всеукраїнських етапах учнівських олімпіад з базових навчальних предметів.

Ліцей постійно працює над створенням моделі випускника, складові частини якої представлені на слайді:

  • СПІЛКУВАННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ;
  • ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА ГРАМОТНІСТЬ;
  • ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ;
  • СОЦІАЛЬНА І ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ;
  • УМІННЯ НАВЧАТИСЬ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ;
  • СПІЛКУВАННЯ ІНОЗЕМНОЮ МОВОЮ;
  • МАТЕМАТИЧНА ГРАМОТНІСТЬ;
  • КОМПЕТЕНТНІСТЬ У ПРИРОДНИЧИХ НАУКАХ І ТЕХНОЛОГІЯХ;
  • ЕКОЛОГІЧНА ГРАМОТНІСТЬ І ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ.

Процес виховання учнів здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури з урахуванням вікових особливостей. Класні керівники поєднують особистісно орієнтований, діяльнісний , системний, творчий та компетентнісний підходи, тісно співпрацюють з органами учнівського самоврядування, позашкільними навчальними закладами.

Результатом такого підходу до виховання є активна участь учнів ліцею в заходах різної спрямованості.

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, національно – патріотичного виховання в ліцеї в системі традиційно проходять виховні заходи, серед яких:

Військово – спортивна гра «Патріот». Збірна команда Салтівського району під керівництвом вчителя предмета Захист Вітчизни Ткаченка Андрія Миколайовича другий рік поспіль займає призові місця

З метою формування ціннісного ставлення до природи у школі проводяться:

Екологічні конкурси, вікторини , ігри, природоохоронні акції: «Посади дерево», «Замість ялинки – новорічний букет», «Годівничка», «Осінній букет», «Збережемо ліси», «Збери каштани на шкільному подвір’ї», а також свято осені, новорічні свята, «Ластівку зустрічайте, весну вітайте» та інші.

Формуванню ціннісного ставлення до себе, до людей, вихованню здорового способу життя, збереженню життя та здоров’я дітей сприяють: Акції «Ні – палінню!», «СНІД – рана людства», «Ми обираємо здоровий спосіб життя», «Молодь проти шкідливих звичок»; спортивні змагання з футболу, волейболу, баскетболу, регбі, тенісу, бадмінтону, шашок, шахів, «Веселі старти», «Козацькі розваги». Щорічно учні відвідують державну пожежно - рятувальну частину, пожежно - технічну виставку.

Значна увага приділяється питанням формування ціннісного ставлення до праці, до майбутньої професії. Учні школи беруть участь у тренінгах з профорієнтації та профорієнтаційних заходах, екскурсіях на виробництво, екологічних заходах.

Робота з попередження правопорушень, злочинності серед учнівської молоді в закладі побудована відповідно до Комплексних програм з попередження злочинності та запобігання дитячої бездоглядності. Значне місце займає правоосвітницька робота.

У закладі створені належні умови для якісного проведення масової фізкультурно-оздоровчої роботи та результативної підготовки учнів до участі у спортивно-масових заходах. Результати змагань за програмою спартакіади «Спорт і школа»:

Невелика кількість учителів (11) займається науково-дослідницькою роботою: Юзько С.М., Швець В.В., Мартинова Г.В., Шило О.О., Сидоренко О.В., Амброщук І.Є., Іваненко Н.Г., Осіпов О.М., Яковенко В.В., Чуйко С.М., Задорожній Д.Г.

Результати участі учнів у конкурсах, олімпіадах та турнірах:

Учні комунального закладу "Харківський ліцей № 128 Харківської міської ради" брали участь в змаганнях міських турнірів, різноманітних конкурсах, де досягли таких результатів:

1. Дипломом І ступеня нагороджено учня 9-А класу Капустіна Олександра за перемогу в І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (секція "Хімія").

2. Дипломом І ступеня нагороджено учня 9-А класу Капустіна Олександра за перемогу в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України ("Хімія").

3. Дипломом ІІ ступеня нагороджено ученицю 10-Б класу Іванову Анастасію за перемогу в І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (секція "Навчальні, ігрові програми та віртуальна реальність").

4. Дипломом ІІ ступеня нагороджено учня 9-А класу Беседвіна Максима за перемогу в І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (секція "Internet - технології та webдизайн").

5. Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 11-А класу Клочана Микиту за перемогу в І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (секція "Історія України").

6. Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 10-А класу Павлюченко Анастасію за перемогу у І (районному) турі міського конкурсу «Учень року - 2023» у номінації «Творча особистість».

7. Дипломами І ступеню нагороджено учня 8-А класу Приступу Артема за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та географії.

8. Дипломом І ступеня нагороджено учня 8-А класу Приступу Артема за перемогу у ІІІ (обласному) етапі Вусеукраїнської учнівської олімпіади з географії.

9. Дипломом І ступеня нагороджено учня 8-А класу Приступу Артема за перемогу IV етапі Всеукраїнської учнівської олмпіади з географії.

10. Дипломом І ступеню нагороджено учня 7-В класу Козороза Дмитра за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

11. Дипломом ІІ ступеню нагороджено учня 7-В класу Козороза Дмитра за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

12.Дипломом ІІ ступеню нагороджено учня 8-А класу Приступу Артема за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

13. Дипломом ІІ ступеню нагороджено ученицю 9-Б класу Колеснікову Катерину за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

14. Дипломом ІІ ступеню нагороджено ученицю 10-А класу Павлюченко Анастасію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

15. Дипломом ІІ ступеню нагороджено ученицю 11-А класу Пустовалову Софію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

16. Дипломом ІІ ступеню нагороджено ученицю 11-А класу Голіщєву Карину за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.

17. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено учня 7-Б класу Даниленка Дениса за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

18. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено учня 9-А класу Капустіна Олександра за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з технічної праці.

19. Дипломами ІІІ ступеню нагороджено ученицю 10-А класу Павлюченко Анастасію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та історії.

20. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено учентицю 10-Б класу Бурак Марію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.

21. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено ученицю 10-Б класу Куакову Софію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

22. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено ученицю 10-Б класу Іванову Анастасію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства.

23. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено учня 11-А класу Іман-Алієва Руслана за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

24.Дипломами ІІІ ступеню нагороджено ученицю 11-А класу Пустовуалову Софію за перемогу у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки та математики.

25. Дипломом І ступеня нагороджено ученицю 9-В класу Савченко Дарину за перемогу в районній виставці-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва "Весняні квіти" в номінації "Вишивка".

26. Дипломом І ступеня нагороджено ученицю 9-В класу Єрмошкіну Ольгу за перемогу в районній виставці-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва "Весняні квіти" в номінації "Паперова пластика та оригамі".

27. Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 9-А класу Чепурнова Анастасія за перемогу у районній виставці-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва "Весняні квіти" в номінації "Вишивка".

28. Грамотами нагороджено ученицю 8-Б класу Булатову Яніну, ученицю 10-Б класу Іванову Анастасію. ученицю 11-А класу Пустовалову Софію за перемогу в онлайн-вікторині "Орієнтування і цілевказання", яка проведена в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") і присвячена Дню Соборності України.

Учні школи активно займаються спортом та беруть участь у різноманітних спортивних змаганнях. Найкращі результати у спортивних змаганнях:

1. Шевчук Артем, учень 8-Б класу посів ІІ місце у чемпіонаті Харківської області з шашок -100, ІІ місце у кваліфікаційному рурнірі з шашок - 100, І місце в онлайн-турнірі з шахів- 100 серед юнаків, присвяченому Дню фізичної культури та спорту, ІІІ місце у Відкритому міському турнірі з шашок- 100, присвяченому Дню Незалежності України.

2. Бутко Іван, учень 4-А класу посів ІІІ місце у міському турнірі з шахів, присвченому Міжнародному дню захиту дітей.

3. Безсмертний Данііл, учень 4-Б класу у складі футбольної команди "Металіст" посів ІІ командне місце у Всеукраїнському турнірі з футболу м. Полтава.

4. Байбула Іван, учень 7-В класу у складі футбольної команди "ХТЗ" посів І командне місце у Всеукраїнському чемпіонаті з футболу команд 2010 року у місті Горішні Плавні Полтавської області.

Ліцей пишається своїми талановитими зірочками. Всі учні ліцею талановиті по – своєму, беруть участь у конкурсах різних рівнів за своїми інтересами й отримують чудові результати.

У ліцеї діє дитяча Рада ліцею учнівського самоврядування «Сяючі крила науки». Уся робота здійснюється за напрямками: знання, дисципліна й порядок, , спорт і здоров’я, дозвілля, корисні справи, преса.

Мета діяльності організації – сприяння вихованню свідомого громадянина України, здатного реалізувати свої творчі та інтелектуальні здібності.

У навчально-виховному процесі використовується 40 навчальних кабінетів, спортивна зала, їдальня, бібліотека, кабінет психологічної служби, актова зала, медичний кабінет. Два останні роки педагогічний колектив школи посідає призові місця в районному огляді - конкурсі на кращу підготовку навчальних закладів до навчального року.

Бібліотечний фонд навчальної літератури (крім підручників) складає близько 34 тисяч примірників, фонд підручників - 12789 екземплярів, які відповідають переліку, що рекомендований Міністерством освіти і науки України.

З кожним роком завдяки допомозі батьків поліпшується матеріально- технічна база нашого закладу. Ми вдячні батькам ліцею, за допомогою яких постійно удосконалюється матеріально – технічна база навчального закладу.

Наш ліцей – частина суспільства, тут народжується й формується майбутнє.

Заклад має свій стиль, історію, традиції, пріоритети. наш ліцей за 50 років створив самостійно себе як талановитий скульптор, він багатий своїми випускниками, своїми досягненнями й успіхами наші учні завдячують саме ліцею № 128.

Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом.

Наш ліцей пишається героїчними вчинками загиблих янголів-захисників, випускників нашого закладу.

Вічна пам'ять нашим героям!

/Files/photogallery/8333/Плоходько.jpg

Руслан Плоходько 14.01.1975 - 02.05.2014

/Files/photogallery/8333/Сіндій.jpg

В'ячеслав СІндій 20.09.1996 - 04.04.2022

/Files/photogallery/8333/Парамонов.jpg

Андрій Парамонов 19.11.1994 - 05.03.2023

/Files/photogallery/8333/Барчан.jpg

Сергій Барчан 23.11.1986 - 11.03.2023

/Files/photogallery/8333/Кряж.jpg

Богдан Кряж 27.08.2003 - 04.07.2023

Кiлькiсть переглядiв: 1648